Receta Gatimi

Makarona flutur me salçiçe dhe djathë bebe

Përbërësit 1 pako makarona (flutur) BLINI PRODUKTIN 50 gr gjalpëBLINI PRODUKTIN 4 gjethe sherebelëBLINI PRODUKTIN 2 karotë (të prerë imët) Salsiçe (“Tona”)BLINI PRODUKTIN djathë (bebeje)BLINI PRODUKTIN KripëBLINI PRODUKTIN Përgatitja 1. Vendosni për të zierë në mënyrën e zakonshme makaronat flutur. Ndërkohë në një tigan skuqni gjalpin me gjethet e sherebelës. 2. Shtoni karotat dhe 4…